قرارهای بی قرار

شهید مهدی باكری در سخنرانی پیش از عملیات بدر در جمع رزمندگان به آنها توصیه می‌كند از زمانی كه آماده می‌شوید برای عملیات 70 مرتبه قل هوالله را بخوانید. زمانی كه شروع به حركت می‌كنید باید لاحول و اقوه الا بالله العلی العظیم را بگویید و زمانی كه می‌خواهید تیراندازی كنید رای هر تیرتان سبحان‌الله بگویید.
این گوشه‌ای از سخنان منتشر نشده‌ی شهید باكری فرمانده لشكر 31 عاشورا بود كه پیش از عملیات بدر گفته بود.
متن كامل این سخنان در پی می‌آید؛
 
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم لاحول و لاقوه الا بالله علی‌ العظیم با درود و سلام به پیشگاه معظم ولی عصر (عج) و نایب برحق او امام امت(صلوات‌ جمع)
از یك طرف هوا سرد است و برادرها مقداری ناراحت هستند و از طرفی تصور می‌كنم كه شاید دیگر فرصت نباشد با برادرها آخرین صحبت‌هایم را بكنم لذا چاره‌ای ندیدم كه امروز صبح اگر هوا سرد هم باشد با برادرها صحبت كنیم. انشاءالله كه صحبت به درازا نكشید. حال كه بیش از یك سال از عملیات خیبر می‌گذرد هم حضرت بقیه‌الله، امام بزرگوار، خانواده شهدا، امت صبور ایران، مستضعفین كه در سایر كشورها قلب‌هایشان بخاطر اسلام و بخاطر انقلاب در تپش است منتظرند تا بار دیگر شاهد حماسه رزم‌آوران اسلام در مقابل كفاری باشند كه قد علم كرده و تصمیم گرفته‌اند كه مانع راه خدا باشند و این مسئولیت بر عهده ملت بزرگوار ماست و جای بسی شكرگذاری دارد كه خداوند متعال این افتخار را نصیب ما و شما برادرها كرده است كه این حماسه با دست‌های ما شكل گیرد. همه منتظرند تا این مسئولیت بزرگ انجام گیرد.متن سخنرانی:

حال پشتوانه ما چه باید باشد و خودمان را چطور آماده كنیم. دو سه روز قبل با تعدادی از برادرهای مسئول توفیق ایجا شد كه سفر 24 ساعته‌ای جهت توسل به آستان مقدس امام رضا برویم در آنجا به اتفاق جمع از حضرت خواستیم كه خودشان در این عملیات پشتوانه ما باشند (صدای تعدای از حاضرین: یا امام رضا).
بعد خدمت امام رسیدیم فكر می‌كنم چون شما در حال آموزش بودید صبحت‌های امام را نشنیده باشید پس من لازم می‌دانم فرمایشات امام را خدمتتان عرض كنم:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم- اول این مطلب را بگویم وقتی شما را می‌بینم خوشحال می‌شوم. شما چهره‌هایی هستید كه آبرو به اسلام و كشور دادید. با اطمینان قلب حركت كنید و مطمئن باشید كه مركز قدرت كه خدای تعالی است نصرت به شما عنایت داده است قدرت‌های دیگر پوشالی هستند این قدرت خداست كه باقی است و خداست كه وعده كرده است اگر نصرت دهید او را و شما را پیروز می‌كند و شكی نیست كه اكنون شما حق تعالی، كشور اسلامی و اسلام را نصرت می‌كنید و آن روزی كه انقلاب شروع شد ما هیچ نداشتیم پیروزی ما با دست خالی بدست آمد و بحمدالله تا به اینجا رسیده‌ایم كه امروز مورد توجه تمام قدرت‌های بزرگ هستیم و تمام قدرت ها در این فكرند كه با این انقلاب چگونه برخورد كنند مطمئن باشید از قدرت‌ها كاری ساخته نیست شما جنود خدا هستید و پیروزید آنهائی كه در ابتدا حركت خودشان را شروع كردند با طمانینه قلبی شروه كردند و از هیچ نترسیدند قدرت‌های بزرگ از آن جهتی كه در شما هست كه آن ایمان به خداست خبر ندارند لذا دائم می‌گویند ما دارای مشك هستیم آنها دارای موشك هستند ولی ایمان ندارند. شما ایمان دارید قلب‌هایتان با مبداء نور و قدرت پیوند خورده است پیوندی ناگسستنی اما آنها این را نمی‌فهمند شما مورد نظر امام زمان هستید و از آنجا كه ایمان و قدرت و امام زمان را دارید همه چیز دارید، پشتوانه شما الهی است باید این پشتوانه را حفظ كنید و وقتی ما چنین تكیه‌گاهی داریم از هیچ چیز نمی‌ترسیم. الان جمهوری اسلامی یعنی اسلام. و این امانتی است بزرگ كه باید از آن حفاظت كنیم مطمئن باشید كه پیروزید و مورد توجه حق‌تعالی. پیروزی آن است كه مورد توجه حق‌تعالی باشید نه اینكه كشوری را بگیرید، اسلام دست ما امانت است و ما موظفیم تا این امانت را حفظ كنیم امروز شما در عبادت هستید مراكز شما مراكز عبادت است و همانطور كه اشخاص حول كعبه می‌گردند و عبادت می‌كنند شما هم در سنگرهایتان عبادت می‌كنید. ما دفاع از حق تعالی و اسلام می‌كنیم و حق تعالی و اسلام شكست خوردنی نیست من هر شب به شما دعا می‌كنم انشاءالله موفق باشید خداوند شما را در كنف حمایت خودش حفظ كند و توفیق دهد تا به مردم خدمت كنید سرافراز باشید انشاءالله و السلام علیكم و رحمةالله.


این هم صحبت‌های امام بزرگوارمان در رابطه با پشتوانه این عملیات زمانی كه برادرهای عزیز فرمانده، جناب سرهنگ شیرازی و برادر محسن در خدمت امام صحبت كردند و الحق تمام بردارهای فرمانده شرمنده بودند موقعی كه گفتند (خدمت امام) برویم همه ما گفتیم كه شرمنده‌ایم یك سال است كه كاری نكردیم برویم به امام چه بگوئیم ولی باز امام این سخنان را فرمودند. الحمدالله امام بشاش و نورانی و خیلی سرحال بودند و این جملات امانتی است كه من به شما برادرها بگویم تا نسبت به جمله جمله این متن توجه بكنید و بدانید كه پشتوانه‌ها چیست با اتكا به كدام قدرت و با توكل به كدام مبداء و منبع باید آماده شوید؟ و در مقابل دشمن صف‌آرایی كنید؟

من چند تا مطلب را كه حتما مورد توجه ماست بیشتر مورد توجه قرار می‌دهم تا به آن اطمینان قلبی كه لازمه ثابت قدمی است لازمه قرص و محكوم شدن قلب است همه‌مان دست پیدا كنم. تا در شرایط سخت میدان نبرد، در زیر شدید‌ترین آتش دشمن در سخت‌ترین محاصره، در شهادت‌ها و مجروحیت‌‌ها و در خون غلطیدن‌ها ذره‌ای تزلزل بخود راه ندهیم و فكر به عقب‌كشیدن در ما پیدا نشود.
... مطلب اساسی این است كه ما پشتوانه قوی می‌خواهیم تا قادر باشیم در این عملیات با كفار برخورد قهرآمیزی كه شدت و قوت آن مورد توجه و رضای خداوند متعال باشد داشته باشیم. لذا اول منبع نور و قدرت را برای برادرها از زبان امام بزرگوارمان و فرمانده محترممان عرض كردیم یك سری نكات دیگر است كه توجه برادرها را به آن جلب می‌كنم. برادرها! این عملیات سختی است از خدا می‌خواهیم كه بیش از این ظلم و جور و ستم رژیم بعثی را بر این ملت تحمل نكند و این عملیات را برای ما آخرین عملیات قرار بدهد (انشاءا... جمع حاضر) ولی بدانیم اگر این هم نباشد بعد از این هم سختر خواهد شد چرا برای آنكه خداوند متعال همیشه بنده‌های مومن خود را رفته رفته آزمایش‌هایش را سختر می‌كند
لذا عملیات، عملیات سختی است باید تصمیم بگیریم. با قاطعیت و بدون ابهام تمام برادرها باید تصمیماتشان را قطعی بگیرند تمام علاقه و دلبستگی‌هایی كه در شهرها و روستاهایمان داریم و آنرا پشت سر گذاشته و به اینجا آمده‌ایم و علاقه‌هایی كه در قلبهایمان است و در وجودمان وسوسه می‌كند كاملا باید از اینها ببریم. برادرها باید مصمم، قاطع و با اراده تمام تصمیم بگیرند.
این عملیات سخت نیاز به یك تصمیم راسخ دارد والا خدای نكره متزلزل می‌شویم مردد می‌شویم و تردید و ابهام حتی به اندازه نوك سوزن مانع از امداد الهی است هر برادری كه بخواهد شب عملیات با آمادگی كامل جلو برود حتما باید تصمیمش را گرفته باشد. اصلا فردی كه تصمیم نگرفته نباید وارد صحنه شود كسی كه در قلبش خدای نكرده ذره‌ای تردید باشد نباید در صحنه وارد بشود. والا خدای نكره صدمه به بار می‌آرود.
تمام این صحبت‌ها كه می‌كنم برمی‌گرد به این كه خداوند به ما رحم كند. خداوند وقتی كه استواری و مقاومت رزمنده‌ها را در مقابل كفار ببیند قطعا یاری خواهد كرد و نصرتش را به ما خواهد داد. آیاتی كه حاج آقا در اول خواند در آن آیات خداوند فرموده:
گمان نكنید شما آنها را می‌كشید خدا آنها را می‌كشد گمان نكنید آن تیرهایی كه شما می‌اندازید به دشمن می‌خورد، شما می‌زنید خدا آنها را می‌زند.
لذا مقاومت! مقاومت!‌حتی از یك دسته 22 نفری یك نفر زنده بماند و بقیه شهید بشوند همان یك نفری كه مانده باز هم مقاومت كند. حتی اگر از یك گردان 3 نفر بماید یك نفر بماند باز هم باید مقاومت كرد. فرمانده گردان شهید شود باید گروهان - دسته - نفرات همه مقاومت كنند. این باشد كه خدای نكرده فردی محاصره شود چرا؟ چون فرمانده‌مان شهید شده كسی نبود، بی‌سرپرست ماندیم، نمی‌دانستیم چه كنیم، این كه كار شیطان است كه بگوئیم فرمانده نبود نمی‌دانستیم چه كار كنیم پس به عقب برمی‌گردیم بعد پراكنده و بی‌سامان می‌شویم.
برادران فرمانده ما خداست امام زمان است فرمانده اصلی آنها هستند ما موقتی هستیم. ما وسیله‌ایم كه از اینجا دستتان را بگریم و ببریم آنجا، همین كه رسیدیم به داخل دشمن شهید شدیم همه فرمانده‌اند همه توجیه شده‌اند كه تا كجا حركت باید بكنید چه كار باید انجام دهید لذا تا آخرین نفر باید مقاومت كنید. پس انشاءا... به هیچ وجه تصوری برای برگشت و تزلزل نباید باشد.
نكته دیگر حفظ آرامش است كه در متن پیام برادر رضایی برای برادرها خواندیم تا لحظه‌ای كه به دشمن نرسیدیم و زمانی كه برای شما تعیین نشده كه به دشمن آتش كنید به هیچ وجه كسی حق ندارد تیراندازی كند. حتی زمانی كه شما حركت می‌كنید به طرف دشمن و تیربار دشمن شما را مورد اصابت قرار دهد. گیرم، از 5 نفری كه با هم هستید 4 تا هم شهید شدند و فقط یك نفر باقی بماند آن یك نفر مجاز به تیراندازی نیست و باید آرامش خود را حفظ كند
آن برادرهای كه غواص هستند و به آب می‌زنند اگر مورد اصابت قرار گرفتند خودش و دیگران به هیچ وجه نباید عكس‌العمل نشان دهند. تیراندازی نباید بكند، آرام، آن كه زخمی شده خدای نكرده نباید ندای واویلا - یا داد سر بدهد .محكم باید دستمالش را در دهانش بگذارد، دندانهایش را فشار دهد و به هیچ وجه نباید بگذارد صدایش به دشمن برسد.
باید سكوت و آرامش محض باشد. خوفی كه خداوند از این سكوت و آرامش در قلب سرباز كافری كه در پشت سلاح نشسته می‌اندازد بیشتر از آتشی است كه بصورت پراكنده و بی‌سازمان از سوی ما اجرا می‌شود لذا برادرها به این مطلب نهایت توجه را بكنند.
فرمانده هانتان دقیقا مشخص می‌كنند كه به كدام خط رسیدید مجاز هستید آتش كنید، كدام لحظه مجاز هستید آتش كنید. زمانی كه آماده می‌شوید برای عملیات 70 مرتبه قل هوالله را بخوانید. زمانی كه شروع به حركت می‌كنید باید لاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم را بگویید و زمانی كه می‌خواهید تیراندازی كنید برای هر تیرتان سبحان‌الله بگویید. برادرها دقیقا تمام آنچه را گفتم در یادشان نگه دارند و با آن قلب پاكتان انشاء‌الله بجا بیاورید (انشاء‌الله جمع)
این آمادگی در تك تك برادرها باید باشد كه تا لحظه‌ای كه عملیات تمام نشده و از طرف فرمانده دستور داده نشده، منطقه را تخلیه نكنید و به عقب برنگردید حتی اگر تعدادی از برادرها شهید شوند، تعدادی زخمی شوند، استعداد یك گردان بشود یك گروهان، به هیچ وجه نباید این باشد كه بگوییم دیشب عملیات كردیم خسته شدیم خیس شدیم هوا سرد است و امثال اینها، یك گروهان هم باقی بماند باید سازماندهی شود و ادامه دهد تا زمانی كه تعیین شده باید ادامه دهیم و هدف را به جای خودش برسانیم.
فقط نفراتی كه شهید می‌شوند، مجروح می‌شوند، به عقب برمی‌گردند نفراتی كه سالم هستند در هر جایی كه باشند و رسیدند انجام ماموریت می‌كنند، عملیات می‌كنند، با زمان استراحتی كه فرمانده تعیین كرده استراحت می‌كنند و با سازماندهی جدیدی كه فرمانده به آنها می‌دهد مجددا به ادامه عملیات می‌پردازند. لذا این آمادگی را برادرها داشته باشند ه با یك شب عملیات خسته نشوند. هر چند شبی كه لازم باشد ما با دشمنانمان می‌جنگیم، نكند كه در عرض یك شب تمام نیروها تمام شود و فردا شب، پس فردا شب خدای نكرده در مقابل دشمن عاجز شویم. لذا از خدا بخواهیم كه آن قدرت را به جسم‌های ما بدهد تا بتوانیم از عهده این مهم برآئیم.
البته به برادرها جسارت نشود چون من موظف هستم بگویم این مطالب را گفتم بنا به مسئولیتی كه دارم موظف هستم تذكر بدهم فرماندهان باید افتاده‌تر و متواضع‌تر نسبت به بقیه برادرها باشند. و آن برادرهایی كه مسئولیت‌های بزرگ دارند فرمانده گردان، گروهان و دسته و برادرهای رزمنده به لحاظ تجربه عملیاتی كه دارند و زمان و مدتی كه در جنگ هستند خدای نكرده تصور نكنیم كه خیلی می‌دانیم، لذا آموزش، تفكر و تدبیر را بیشتر بكنید.
امروز ما باید احساس كنیم كه تازه به جبهه آمده‌ایم و حتی در هیچ عملیاتی هم نبوده‌ایم كه خدای نكرده از این جنبه، وسوه‌ای از طرف شیطان رجیم نباشد كه ما از فكر كردن و تدبیر كردن محروم بمانیم. فرمانده‌ها نباید فكر كنند كه این نیروی ما عملیات دیده است. بنابراین تذكراتی كه لازم است در شب عملیات به رزمنده‌ها گفته بشود و آن را رعایت بكنند بگوید و نگوید كه حالا آنها بلد هستند و می‌داند و چند تا عملیات دیده‌اند. جزئی‌ترین مسائل را باید یادآور شوید، تذكر دهید و تدبیرهایی كه لازم است به عمل بیاید همه آنها را مورد نظر قرار بدهید.
برادرها از این چند شب محدود كه مانده حداكثر استفاده را در آموزش بكنید، گرچه هوا سرد است و مقداری اذیت می‌شوید ولی چاره‌ای نیست و شاید این سرماهم یك آزمایش است والا اگر هوا مناسب باشد در آب گرم همه می‌شود این كار را انجام داد، شاید این خودش یك آزمایش است كه خدا می‌خواهد در این سرما شما را مورد امتحان بیشتری قرار دهد. لذا حداكثر استفاده را بكنید و با دقت آموزش‌ها را دنبال كنید آنها را به هیچ وجه ساده نگیرید، امكانات و وسایلی كه در اختیار دارید و باید ببرید عملیات خوب نگهداری كنید، بلمهایتان غرق نشود اگر پارو با دقت بیشتر شما نمی‌شكند، دقت كنید كه نشكند، اهمال نكنید كه بگویید خب شكست به جایش می‌آید. اگر می‌دانید بلم را محكم به زمین بگذارید می‌شكند این كار را نكنید، یا آنهایی كه قایق موتوری دارند فكر كنید تا آخر بایستی از همین موتورها استفاده كنید.
اضافه نیست كه به جای آن بگذارید و یكی دیگر بدهند اگر خدای نكرده اهمال كنید صدمه بخورد شب عملیات یكی از امكانات خودتان كم خواهد شد. بنابراین به بدبختی خواهیم افتاد. یا آن لباس‌های غواصی كه در اختیار برادرهاست مواظب باشند نفت والور، گرما به آنها نخورد دقت كنید اگر پاره بشود، خاصیت خود را از دست خواهد داد. اینها خیلی با سختی تهیه شده خیلی با زحمت تهیه شده بالغ بر یك سال است كه این امكانات را تهیه می‌كنند علاوه بر پول زیادی كه به آنها داده شده از چند كانال با چه سختی‌هایی به دست شما رسیده است. دشمن وقتی مختصری نسبت به احتیاجات ما پی می‌برد نمی‌گذارد كه این امكانات بدست ما بیاید، لذا در حفظ وسایل خیلی دقت كنید. البته برادرهای مسئول تا آنجا كه بتوانند برای شما امكانات تهیه می‌كنند و در اختیار ما می‌گذارند.
در این چند شب از خدا بخواهید تا انشاء‌ا... مار ا بیشتر مورد عنایت خودش قرار دهد برادرها كارهایشان را انجام دهند تا به حول و قوه الهی این انتظاری كه از ماها دارند به جا بیاوریم. من خیلی وقت گرفتم. واسلام علیكم و رحمت‌الله و بركات
نوع مطلب : شهید مهدی باکــری، شهـدا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1394/02/23 08:15
سلام، با حمایت مقام معظم رهبری، آقایان روحانی و ظریف مهارتهای خود را در انجام مذاکرات و حل مشکلات پیچیده نشان داده‌اند. به آنها اجازه دهید تا امور مربوط به سیاستهای خارجی‌ ایران در منطقه را نیز به عهده بگیرند.


درباره وبلاگ

بالتــــــ شکستــه است اگـــر
غمتـــــــ مبــاد
شهادتـــــ بال نمی خواهـــد..حـــــــــال می خواهد
حال را پس از شهادتــــــ می دهند
نه پیش از آن...
مدیر وبلاگ : سجاد كریمى
نظرسنجی
نظر شما در مورد وبلاگ؟نظر شما در مورد وبلاگ؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic